خرید سیستم کنفرانس
راهنمای خرید سیستم کنفرانس
دسامبر 1, 2019
تجهیز اتاق کنفرانس
۴ مورد از مزایای تجهیز اتاق کنفرانس
دسامبر 16, 2019
سیستم کنفرانس اتوترک

امروزه وجود دوربین در سالن های کنفرانس به منظور ضبط تصاویر و مستند سازی لازم و ضروری است. دوربین هایی که در سالن های کنفرانس استفاده می شوند، قابلیت کنترل به صورت دستی (Manual) یا به صورت خودکار (Auto Track) را دارند. در مدل کنترل دستی، وجود یک اپراتور برای کنترل دوربین لازم است.
در سیستم کنفرانس اتوترک با دوربین کنترل خودکار (Auto Track)، دوربین ها از پیش تنظیم می شوند و هنگامی که میکروفن سخنران یا شرکت کننده روشن می شود، دوربین به صورت خودکار تصویر فردی که صحبت می کند را ضبط می کند.

کیفیت دوربین کنفرانس اتوترک

دوربین های کنفرانس با توجه به تکنولوژی های ساخت آن ها، کیفیت های متفاوتی از جمله ۴۸۰، ۷۲۰ (HD) ، ۱۰۸۰p (Full HD) و … می باشند.
اتوترک بودن دوربین کنفرانس ویژگی خاص دوربین به حساب نمی آید، بلکه ویژگی خاص منبع تغذیه محسوب می شود. به این معنی که یک سیستم کنفرانس اتوترک توسط منبع تغذیه مشخص می شود.

ضبط صدا و تصویر در سیستم کنفرانس

در سیستم کنفرانس صوتی ، صدا توسط میکروفون های رومیزی دریافت و از منبع تغذیه می توان خروجی صدای باکیفیت و مطلوب دریافت کرد. صدای خروجی توسط بلندگوها پخش و توسط رکوردر صدا ضبط و آرشیو می گردد. اکثر منابع تغذیه سیستم کنفرانس قابلیت ضبط و آرشیو کردن صدای جلسات را دارا می باشند.
برای ذخیره سازی تصاویر در سیستم کنفرانس از تجهیزات جانبی از جمله رکوردرهای تصویر می توان استفاده نمود.

منبع: وبسایت مهندسی نوآوران تحقیق